מערכת הבריאות בשרות מועצת החלב

כידוע לרובנו היכן שיש כסף גדול יש גם לא מעט קידום אינטרסים בדרכים שלא תמיד נראות כשרות ואנחנו רואים את זה בכל תחום בחיינו, אבל מה קורה כשהניגוד אינטרסים מתחיל להשפיע על המערכת כולה עד כדי השתלטות טוטאלית ומה קורה כשמדובר על כל מערכת התזונה והבריאות בישראל, ואם נאמר לכם שמועצת החלב, הבקר והלול, טרה, שטראוס ותנובה מכתיבות מה תאכלו אחרי התקף לב ואיך יראה התפריט של הילד שלכם בגן, ואם זה נשמע לכם הזוי, חכו שתבינו כיצד המערכת הזאת עובדת, נתחיל עכשיו ברשימה ארוכה של מיטב אנשי המקצוע בתחום וקורות חייהם הנוכחיים, אחרי שתקראו את הרשימה ואת עיסוקיהם, יש סיכוי שחייכם לא יחזרו להיות אותו הדבר.
 
 
פרופ' רענן שמיר
 
פרופ' רענן שמיר, אולי האיש החזק ביותר במערכת הבריאות והתזונה בישראל, כיום עובד כמנהל המכון לגסטרואנטרולוגיה, תזונה ומחלות כבד בבית החולים שניידר, עד שנת 2012 היה ראש מכון המחקר של מועצת החלב, אותו מכון שמממן מחקרים תומכי חלב כמובן, היום עדיין נמצא בצוות המקצועי של המועצה ועובד גם בשביל מכון שטראוס, הוא גם נשיא מכון דנונה העולמי, הוא עובד בשביל מכון מטרנה, הוא גם כותב את המלצות התזונה של איגוד רופאי הילדים ונמצא בועדה לאומית של משרד הבריאות, שם נמצאים מי שבסופו של דבר מכתיב את המלצות התזונה של מדינת ישראל ואף משתתף בכתיבת המלצות התזונה של המדינה.
 
 
 
פרופ' זמיר הלפרן
 
פרופ' זמיר הלפרן, מנהל מחלקת בעיות עיכול וכבד באיכילוב, הוא משמש כראש מכון המחקר של תנובה, נמצא גם בצוות המקצועי של מועצת החלב והוא יושב הראש של אותה ועדהשמייעצת למשרד הבריאות איזה המלצות תזונה להוציא אל הפועל.
 
 
 
ד"ר מיכל גילאון קרן
 
ד"ר מיכל גילאון קרן, דיאטנית במרפאת סוכרת במרכז שניידר לרפואת ילדים,מרצה בחוג לסיעוד במכללה האקדמית לישראל, מרכזת מקצועית ומרצה בקורס להכשרת דיאטניות בטיפול התזונתי בסכרת.יו"ר הכנס המדעי של תזונה וסוכרת, ומרצה בכנסים מדעיים, בעיקר בתחום הסכרת. היא היועצת המדעית של מועצת החלב ויש עשרות מאמרים שלה באתר שלהם,וגם עובדת עבור מועצת הבקר,בשנת 2013 שמה נקשר לפרשה שעוררה סערה במדינה בה התגלהשמסמך המלצות תזונה שהיא כתבה עבור מועצת החלב נכתב אחד לאחדקופי פייסט עבור איגוד רופאי המשפחה ואיגוד רופאי הילדים. יש לזכור שמועצת החלב זה ארגון שנועד לקדם מוצרי חלבהרבה לפני שאכפת לו מבריאות הציבור, הקשרים האלה בעייתיים מאוד ואנשים עובדים בשביל מועצת החלב לא בגלל העיניים היפות של המנכלית.
 
כמו כן היא השתתפה בכתיבת המלצות התזונה של איגוד רופאי הלב בתור נציגת עמותת הדיאטנים התזונאיות עתיד שמתברר פעם אחר פעם שעמותה זו רחוקה מלהיות נקייה מאינטרסים.יש מאמרים שלה גם במגזין של מכון תנובה למחקר, היא גם מבין כותבות המלצות התזונה של קופת החולים כללית.כמובן שהכל מעודד צריכה של לפחות 3 מוצרי חלב ביום.
 
 
 
פרופ' מתי ברקוביץ'
 
 
פרופ' מתי ברקוביץ', מנהל היחידה לפרמקולוגיה קלינית (טיפול ומחקר תרופתי) וטוקסיקולוגיה באסף הרופא, היה במוקד סערה ציבורית בשנת 2013  כאשר דף הפייסבוק של חלב - עובדות או מיתוסים חשף שנייר העמדה של איגוד רופאי הילדיםעליו חתום מתי מועתק אחד לאחד מנייר עמדה שכתבה מועצת החלב על ידי ד"ר מיכל גילאון קרן.מתי בתמונה המצורפת מצולם לסרטון של מועצת החלב בכדי לעודד צריכה גדולה יותר של מוצרי חלב ובעקבות אותה חשיפה אף זה הגיע לאייטם בצינור לילה והלחץ על מתי השפיע והסרטון שהיה ביוטיוב שבו הוא מקדם מוצרי חלב הוסר.נכון לימים אלו לא נמצא קשר נוסף למתי עם התעשייהוהוא כבר לא משמש כיושב ראש האיגוד לתזונת ילדים.
 
 
 
ד"ר סיגל אילת אדר
 
ד"ר סיגל אילת אדר, דיאטנית קלינית ואפידמיולוגית,חברת עמותת הדיאטנים והתזונאים בישראל -עתיד, יו"ר הועדה לכתיבת נייר העמדה בנושאי תזונה לאיגוד רופאי הלב ורופאי המשפחה.היא יועצת בשביל מועצת החלב ועובדת בתלמה וכן יש מאמרים שלה במגזין של מכון תנובהכמו כן היא מעודדת צריכת ביצים.מרצה בכירה במכללת זינמן לחינוך גופני ולספורט, בבית הספר לרפואה, אוניברסיטת תל אביב, בחוג לתזונה באוניברסיטה העברית.
 
 
ד"ר אולגה רז
 
ד"ר אולגה רז, דר' אולגה רז היא מנהלת היחידה לתזונה ודיאטה באיכילוב וראש המחלקה למדעי התזונה במרכז האוניברסיטאי אריאל, יושבת ראש של כנסי תזונה רביםוכמו כן מחזיקה בעסק פרטי- "מרכז רז להרזיה ולתזונה בריאה",היא מנחה תוכניות רדיו וטלוויזיה ובמקרה עובדת גם בשביל מועצת החלב ומועצת הלול.
 
 
 
לימור בן חיים
 
לימור בן חיים, דיאטנית קלינית, עובדת במרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי (איכילוב) כדיאטנית במחלקות הפנימיות ובמכון האנדוקריני שם מטפלת בבעיות כגון סוכרת, השמנת יתר, יתר לחץ דם ועוד. מנחת סטאז'רים לתזונה. בנוסף עובדת בקהילה בתחום בריאות האישה וכן מנהלת פורום תזונה למתמודדים ולמחלימים מסרטן.היא עובדת של טרה, משק צוריאל ושופרסל ויועצת אישית של איגוד תעשיית המזון.עובדת גם במכון של אולגה רז מנהלת מחלקת התזונה באכילוב ובאוניברסיטת אריאל, אולגה עובדת בשביל מועצת הלול ומועצת החלב.
 
 
פרופ' אשר ברזילי
 
 מצד שמאל של התמונה פרופ' אשר ברזילי,מנהל בית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים ומנהל היחידה למחלות זיהומיות בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים, גם הוא בצוות המקצועי של מועצת החלב.
 
 
 
ד"ר פנחס חמיאל אורית
 
ד"ר פנחס חמיאל אורית מנהלת היחידה לאנדוקרינולגיה וסוכרת נעורים בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים,עובדת גם במכבי שירותי בריאות.יש מאמרים שלה במגזין של של מכון תנובה למחקר וגם היא בצוות המקצועי של מועצת החלב.
 
 
 
 
ד"ר לובצקי רונית
 
ד"ר לובצקי רונית, ממלאת מקום מנהל מחלקת ילדים, ביה"ח "דנה-דואק" לילדיםסגנית מנהל מחלקת ילדים, ביה"ח "דנה-דואק" לילדיםמנהלת השרות לתזונה והשמנת יתר בילדים, ביה"ח "דנה-דואק" לילדים, מזכ"לית החברה הישראלית לפדיאטריה קלינית (חיפ"ק)חברה בחברה הישראלית לתזונה קלינית,היא עובדת כיום גם כראש מכון המחקר של מועצת החלב.
 
 
 
שרית עטיה שמואלי
 
שרית עטיה שמואלי עובדת כדיאטנית ילדים בשרותי בריאות כללית. וגם כיועצת מדעית עבור מועצת החלב והבקרועבור חברת יחסי הציבור של לניאדו תקשורת.לניאדו תקשורת מספקים שרות עבור מועצת החלב והבקר, איגוד רופאי המשפחה,שטראוס, קופת חולים כללית, מרכז רפואי הדסה, התאחדות התעשיינים,אוניברסיטת אריאל (אולגה רז שם מנהלת תחום התזונה) וחברת התרופות של טבע.תעשו את החיבור לבד.
 
 
רקפת אריאלי
 
רקפת אריאלי, שחקנית כדורסל בליגות הבכירות בישראל (פרשה ב-2011)תזונאית הפועל ירושלים שחייה,תזונאית ראשית במרכז לרפואת ספורט "הדסה אופטימל",ביה"ח האוניברסיטאי הדסה,מרכזת ומרצה קורס הכשרה בבית הספר להשתלמויות במכללת וינגייטבמסגרת עבודה זו, מרכזת ומרצה בקורס הכשרהבתזונת ספורט לתזונאים קליניים מטעם המרכז.בעלת ניסיון עבודה עשיר בעבודה עם קבוצות ספורט שונת ומגוונות,ועם ספורטאים מענפים שונים.מרכזת פרויקטים שונים בתחום בריאות הציבור,שינוי סביבת עבודה בחברות גדולות, קיבוצים ועוד.מרצה במסגרות שונות - אוניברסטאות, מכללות, כנסים ועוד.היא עובדת גם בשביל מועצת החלב, מועצת הבקר ותנובה.
 
 
 
פרופ' גבי ברבש
 
פרופ' גבי ברבש, מנהל בית החולים איכילוב, בין היתר יועץ של החברה למשקאות קלים בבעלות מוזי ורטהיים הבעלים של חברת טרה.
 
 
פרופ' אורן תירוש
 
פרופ' אורן תירוש, הוא ראש בית הספר לתזונה,המכון לביוכימיה ומדעי המזון והתזונה, הפקולטה לחקלאות, האוניברסיטה העברית והוא עובד גם בשביל מכון שטראוס,הוא חבר גם במועצה הלאומית לתזונה, גסטרואנטרולוגיה ומחלות כבדהמייעצת למשרד הבריאות על דרכי טיפול ודרכי תזונה שחברים בהעוד עובדי תעשייה רבים.
 
 
פרופ' נעמה קונסטנטיני
 
פרופ' נעמה קונסטנטיני, מהמרכז לרפואת ספורט ומחלקת אורטופדיה מבית החולים הדסה יש לה עשרות מאמרים באתר של תנובה מטעם מכון תנובה למחקר וכן היא עובדת בשביל מועצת החלב.היא שופר חזק מאוד של התעשייה ונשלחת לאינספור כלי תקשורת בכדי להלל את הצורך במוצרי חלב אבל גם אם היא צודקת מדובר בניגוד עניינים מאחר והיא מקדמת את עסקיה הפרטיים כעובדת התעשייה דרך משרתה בבית החולים.התעשייה יודעת בדיוק את אילו אנשי מפתח לשכור,נעמה שעוסקת בבריאות ספורט ובריאות העצם מקדמת מוצרי חלב הגורמים לפעולה הפוכה לחלוטין כמאיצי פגיעה בעצם ואוסטאופורוזיס.
 
 
 
 
פרופ' יהודה שיינפלד
 
פרופ' יהודה שיינפלד, מרצה בכיר בפקולטה לרפואה באוניבסיטת תל אביב,מנהל המרכז למחלות אוטואימוניות בשיבא תל השומר תחומי התמחותו ברפואה פנימית, מחלות מפרקים - ראומטולוגיה,אימונולוגיה קלינית ואלרגיה והוא יושב ראש בכיר במועצת החלב וכותב מאמרים בשביל מכון תנובה למחקרשהם כתובים במגזין ובאתר המופצים בכל הקהילה הרפואית וכמובן הוא תומך נלהב במוצרי חלב.זה ציטוט שלו מתוך אחד הכנסים שאירגנה תנובה:
"מקריאת מחקרים שהחלב הוא משקה מועדף. שהוא עוזר בגדילה,ששותי החלב סובלים פחות מסרטן השד והמעיים, עוזר בקליטת וויטמין D,מוריד לחץ דם, עוזר מאד לירידה במשקל, וע"י כך תורם את תרומתו במניעת התסמונת המטבולית, הוא מסייע למניעת סוכרת, ושיש לו לחלב השלכות על טובות על תפקוד המערכת החיסונית."יש לציין שאותם מאמרים שהוא מדבר עליהם מומנו מטעם גופים אינטרסנים פרטיים המשווקים את המוצר.
 
 
 
פרופ עמיטל האוורד
 
פרופ עמיטל האוורד מנהל מחלקת פנימית ב' בבית חולים שיבא, ומשמש גם כיועץ למועצת החלב, משמאלו פרופ' יהודה שינפל שהוזכר למעלה, יו"ר המקצועי של מועצת החלב, מימינם ד"ר דרור דיקר יו"ר האיגוד לרפואה פנימית שגם הוא מעורבב בתעשיית המזון מן החי, שאחד המחקרים הגדולים שלו מתעסק בהשפעות הסידן על הגוף, מחקר זה קודם ע"י תנובה ושאר המועצות. 
 
 
בריג'יט כוכבי
 
בריג'יט כוכבי תזונאית של מכבי שירותי בריאות,דיאטנית ראשית בבית החולים לילדים ספרא תל-השומר ועובדת בשביל מכון שטראוס. הצילום הזה שלה הוצא מתוך וידאו שהופק עבור מרכז המידע "הלב שלי להורים וילדים" של האיגוד הקרדיולוגי בישראל.
 
 
 
פרופ' ברקון יעקב
 
פרופ' ברקון יעקב, מנהל מחלקת ילדים בהדסה הר הצופים, גם הוא בצוות המקצועי של מועצת החלב,גם חבר באיגוד הישראלי לראומטולוגיה.
 
 
 
ד"ר בתיה וייס
 
ד"ר בתיה וייס, מנהלת היחידה לגסטרואנטרולוגיה ותזונה בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים.מרצה בכירה בביה"ס לרפואה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת תל-אביב חברה באגוד האירופאי לגסטרואנטרולוגיה, מחלות כבד ותזונה בילדים ESPGHAN.חברה באגוד האירופאי למחלות מעי דלקתיות ECCO,גם היא בצוות המקצועי של מועצת החלב.
 
 
 
פרופ' יונה אמיתי
 
פרופ' יונה אמיתי, עובד כיועץ לאורך השנים האחרונות של מועצת החלב,משרד הבטחון, משרד הבריאות, הסתדרות מדיצינית הדסהעיריית ירושלים, טבע, תעשיות פרמצבטיות, שילב,חוגלה, אלון מוצרים קוסמטיים החברה המרכזית לייצור משקאות קלים, תנובה, ויסוצקי, דשנים וחומרים כימיים עמותת צלול, מכתשים מפעלים כימיים.הוא מתפקד כיושב ראש החברה הישראלית לרפואת ילדים,ועובד באוניברסיטת בר אילן וקופ"ח מאוחדת.
 
 
ד"ר גל דובנוב-רז
 
ד"ר גל דובנוב-רז, מנהל מרפאת ספורט, תזונה ואורח חיים בריא,ורופא ילדים בכיר, מחלקת ילדים ב' צפון בבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים, תל השומר.רופא ספורט, המרכז לרפואת ספורט מתקדמת "מדיקס", הדר יוסף, ת"א רופא ילדים עצמאי, "מכבי" שרותי בריאות ,מקיים הוראה שוטפת והרצאות לרופאים, לסטודנטים לרפואה,סטודנטים לתזונה, לתלמידי מחקר.מנחה סטודנטים לעבודות גמר בבי"ס לרפואה,ותלמידי מחקר לתארים מתקדמים מפקולטות שונות עורך מדור רפואת ספורט באתר האינטרנט הרפואי e-med.זכה בפרסים רבים, מענקי מחקר, מלגות הצטיינותחבר בועדות מקצועיות: קווי הנחייה לטיפול בהשמנת ילדים, ההסתדרות הרפואית בישראלו עדה מייעצת לחוק הספורט, משרד הבריאות.הוא עובד בשביל מועצת החלב ובשביל מכון שטראוס.מאמרים שלו מופיעים במכון תנובה למחקר,הוא מקדם באינטנסביות דרך המערכת הציבורית חלב כמשקה ספורט.
 
 
 
פרופ' חוה טבנקין
 
פרופ' חוה טבנקין, מנהלת מחוז הצפון של שירותי בריאות כללית,מנהלת המחלקה לרפואת המשפחה במרכז הרפואי העמק בעפולה,היא גם פרופסור מן המניין בפקולטה לרפואה באוניברסיטת בן-גוריון בנגב,יו"ר המועצה הלאומית לבריאות האישה,חברה בחוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי,חברה באיגודים:איגוד רופאי המשפחה בישראלהחברה ליתר לחץ דםארגון הרופאותוהיא עובדת גם בשביל מועצת החלבועורכת ראשית של נייר העמדה לקידום בריאות ורפואה מונעתמטעם איגוד רופאי המשפחה וכמובן מוצרי חלב שם הם מרכיב בסיסי במניעת מחלות שונות.בין היתר היא חברה בפורום נהלל וחברת קיבוץ עין חרוד מאוחד,וחברת הוועד המנהל של יד טבנקין, ויש להבין שמשפחתה היא שושלת ארוכה שמחוברת לתנועת הקיבוצים והמושבים בישראל. כמו שאני מציין לגביי כל אנשי המקצוע האחרים שהיו עד כהמתחום הבריאות והתזונה, ייתכן שהם אנשים טובים ונפלאים ברמה האישיתאך העיסוק שלהם עם התאגידים כמו מועצת החלב שמייצגת אותםואת החקלאים היא התעסקות מסריחה מיסודה ותשפיע על כתיבת המלצות התזונה ללא כל ספק ובקידום מוצרי חלב ושאר מוצרי תעשיית המזון מן החי.חוץ מזה לא מדובר פה בבריאות ותזונה אלא בפוליטיקה,אין שום סיכוי שחברת פורום נהלל ועמק יזרעאל ובת קיבוץ עין חרוד תמליץ נגד אכילת מוצרי חלב,מדובר במעוז הרפתנים.
 
 
ד"ר בת-שבע פורת כ"ץ
 
ד"ר בת-שבע פורת כ"ץ, רופאה גריאטרית מחוזית,לשכת הבריאות מחוז תל-אביב, משרד הבריאות.מומחית ברפואה פנימית ורפואה גריאטרית, עוסקת בפסיכו-גריאטריה.היא מרצה בהצטיינות שנים רבות בבית ספר למדעי התזונהבאוניברסיטה העברית בקמפוס רחובות.בתוקף עבודתה כרופאה גריאטרית מחוזית במשרד הבריאות היא אחראית מקצועית על הבקרה והפיקוח בשישים בתי חולים סיעודיים ומרכזים רפואיים שיקומים גריאטריים במחוז תל-אביב ושותפה בקביעת הנחיות וסטנדרטים בנושא מניעה,חינוך, וקידום בריאות.חברה במועצה הלאומית לגריאטריה ונציגה במספר רב של וועדות.שמה מופיעה גם כנותנת שרות למועצת החלב.
 
 
ד"ר טלי סיני
 
ד"ר טלי סיני אמנם לא עובדת בבית חולים אבל היא מרצה בחוג למדעי התזונה בפקולטה לחקלאות ,האוניברסיטה העבריתומחנכת דורות שלמים של תזונאים ואנשי מקצוע,היא יושבת ראש עמותת הדיאטנים והתזונאיות בישראל ב-6 שנים האחרונותאשר עמותה זו בעלת כוח רב בקביעת המלצות התזונה של כל איגודי הרופאים,היא מופיעה ביוטיוב בפרסומת של מועצת החלב (ארגון שמטרתו לקדם צריכת חלב)היא זכתה בפרס "מחקר מצטיין" מטעם מכון תנובה למחקר על עבודתה בנושא "תרומת התערבות תזונתית במערך הטיפול בילד נמוך הקומה"ומשתתפת בכנסים של תנובה.כמו כן כנסים מטעם עמותת עתיד לדוגמא בשנת 2013נותני החסויות שם אלו מיטב תאגידי החלב וחברות התרופות.
 
 
התזונאית יעל דרור
 
התזונאית יעל דרור, מנהלת את תחום תזונת הספורט בשרותי בריאות כללית,מנהלת ומדריכה את תחום הספורט בסדנאות ההרזיה לילדים ונוער
"קל על המשקל" בבית החולים שניידר,שמה התפרסם בשנת 2013 בשני מקריםהאחד בו היא חתומה על המלצות התזונה של קופת החולים כלליתשנכתבו ביחד עם תזונאיות של מועצת החלב כמו שרית עטיה ומיכל גילאון והשני הוא כתבה שהתפרסמה בה היא מציגה את השוקו כמשקה ספורטכולל ציטוטים מתוך כתבה מיוחצנת של חברת יחסי הציבור לניאדו תקשורת חברת יחסי הציבור של מועצת החלב.כמו כן יש מאמרים שלה באתר של מכון תנובה,היא מחנכת תזונאים, מרצה מול שלל גופים ומופיעה בכלי תקשורת רבים.
 
 
 
פרופ' פייר זינגר
 
פרופ' פייר זינגר, עובד בשביל מכון שטראוס, מאמרים שלו מופיעים במגזין של מכון תנובה, משמש גם כמנהל מחלקת טיפול נמרץ וראש המכון לחקר תזונה מרכז רפואי רבין.
 
 
 
פרופ' יצחק כץ
 
פרופ' יצחק כץ מנהל המכון לאלרגיה אסתמה ואימונולוגיה באסף הרופא, ד"ר גולדברג וד"ר מייקל גולדברג רופא בכיר במכון האלרגיה באסף הרופא שניהם קיבלו מענקי מחקר ממועצת החלב.
 
 
 
חלב פרה
פרופ' צופיה איש-שלום
 
פרופ' צופיה איש-שלום, מנהלת היחידה למטבוליזם העצם והסידן, רמב"ם - הקרייה הרפואית לבריאות האדם,פקולטה לרפואה, הטכניון, חיפה. היא חברה בעמותה הישראלית לאוסטיאופורוזיס ומבין כותבות נייר העמדה לדרכי טיפול ותזונה והיא גם עובדת בשביל מועצת החלב.
 
 
 
פרופ' ברי קפלן
 
פרופ' ברי קפלן, סגן מנהל לענייני הקהילה בי"ח לנשים מרכז רפואי רבין רכז רפואת נשים מחוזי - מחוז דן-פ"ת שרותי בריאות כללית.
 
- נשיא האגודה הישראלית לגיל המעבר
 
- האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה
 
- האגודה הישראלית לחקר הפוריות
 
- האגודה הישראלית לאמצעי מניעה
 
- החברה לרפואת האם והעובר
 
- האיגוד הצפון אמריקאי לגיל המעבר
 
- האיגוד הארופאי לגיל המעבר
 
- האיגוד הארופאי לחקר הפוריות
 
- האיגוד הארופאי לאמצעי מניעה
 
גם הא מבין כותבי נייר העמדה של העמותה הישראלית לאוסטיאופורוזיס וגם הוא מספק שרות למועצת החלב.
 
העמותה הישראלית לאוסטיאופורוזיס
 
 
 
 
פרופ' אהרן לרנר
 
יש אנשי מקצוע שלא מוצאים עליהם קשר ישיר כעובדי מועצת החלב ושאר התאגידים למרות שייתכן שהם כן מקבלים שכר שלא מפורסם בשום כלי תקשורת אבל בואו נקח לדוגמה את פרופ' אהרן לרנר,שהוא מנהל היחידה לדרכי עיכול ותזונת ילדים במרכז הרפואי כרמלומרצה בחוג למדעי התזונה בתל חי,כמו כן הוא חתום על מספר ניירות עמדה שמעודדות צריכת מוצרי חלב כמו צריכת חלב ומוצריו בקרב תינוקות, ילדים ומתבגרים על מסמכים אלה חתומים בנוסף לפרופ' לרנר גם אנשי מקצוע שעובדים באופן רישמי עם מועצת החלב כמו פרופ' יונה אמיתי.אותו פרופסור לרנר גם מרצה בכנסים של מועצת הבקר על מעמדו של החלב בבריאות הציבור וחשיבותו הרבה. אז גם אם לרנר ודומיו לא עובדים עבור התעשייה,עצם שיתוף הפעולה שלהם ביודעין בחתימה על ניירות עמדה שמי שמוביל אותם אלו יועצים של מועצת החלב,
 
 
 
פרופ' שמעון רייף
 
פרופ' שמעון רייף, סיפק שירותי יעוץ לתנובה כולל כתיבת מאמרים למגזין מכון תנובה ועובד גם כיו"ר החוג לגסטרואנטרולוגיה ילדים מרכז רפואי איכילוב וגם כותב את המלצות התזונה של איגוד רופאי הילדים וגם הוא נמצא בועדת משרד הבריאות שמכתיבה את הנחיות התזונה של מדינת ישראל.
 
 
 
 
ד"ר גילה רוזן
 
 
גם ד"ר גילה רוזן משמשת כיום מעבר לתפקידה ברמבם גם כמחנכת לתואר ראשון דורות שלמים של דיאטנים ותזונאיות באוניברסיטה העברית ברחובות ובמכללת תל-חי, היא גם עורכת ראשית של מגזין לענייני תזונה קלינית, לאורך הקריירה היא עובדת בצמוד עם אנשי מקצוע שיש להם קשר עבודה ישיר עם מועצת החלב כמו פרופ' נעמה קונסטנטיני וד"ר צופיה איש-שלום, בשנת 2005 קיבלה מלגה משטראוס-עלית לביצוע סקר תזונתי של צריכה לילדים בגיל הרך וזכתה במלגות נוספות מנסטלה, ומשרד התמס שממנו קיבלה מימון לשנתיים. 
היא השתתפה בשנת 1999 כנס ארצי לדיאטטנים מטעם מכון דנונה למחקר עבודת הדוקטורט שלה הייתה בנושא "השפעת תוספת סידן מבוקרת על מסת העצם בנערות מתבגרות עם חסר תזונתי" 
אותם רופאים שלא ברור אם הם עובדים באופן רשמי עם התעשיה כיועצים או חוקרים מתחככים באופן שוטף עם כל אינספור הרופאים האחרים שעובדים עבור התעשיה, ולעולם לא מטילים בדרכם ספק. יש פה שיטה.
 
 
יש לציין שגם התלות של בתי החולים בתרומות מסבכת עוד יותר את המערכת וקורה שמשפחת שטראוס תורמת כספים רבים ומנהלת קרן ידידות לבית החולים בנהריה וכן מוזי ורטהיים הבעלים של טרה ידוע כתורם קבוע לבתי החולים השונים בארץ.
 
מידע רב מוזרם אלינו גם מרופאים ותזונאים מתוך המערכת, הם מספרים שמדובר בשלטון אימים וכל מי שמעז לפקפק בדרך זו ממהרים לשלול את תעודת הרופא שלו, יש כמובן קהילה שלמה של רופאים בעלי שם עולמי שלא עובדים או ממומנים על ידי התעשייה שאומרים בפה מלא שמזונות אלו גורמים לחולי רב של המגפות הגדולות ביותר בעולם, סכרת סוג 2, מחלות לב וסרטן על שלל סוגיו. 
 
כמו כן יש אינספור מחקרים ממומנים שמבצעים מנהלי מחלקות וסטודנטים שרק סיימו לימודים שזוכים במלגות וקרנות מחקר מהתעשיה עצמה. 
 
יש לזכור שמדובר בחלק מכלל הרופאים שעובדים גם במערכת הציבורית וגם בשביל התעשייה, ולא דיברנו עדיין על חברות התרופות שגם מקדמות אינטרסים רבים במערכת הבריאות והתזונה, לדוגמא רק בשנת 2011 מימנו חברות התרופות השתלמויות בחו"ל של רופאים ואנשי תזונה ישראלים בשווי של 8.5 מיליון ש"ח.
 
מוזמנים לצפות בהרצאה שלנו קירות שקופים שבחלקה האחרון מדברת גם על סוגיית הבריאות עם הצגת ראיות על הכימיקלים שדוחפים למזון ועדויות של רופאים לא ממומנים.
 
 

 

אנא המתן 72 70