אכילת ביצים - סכנת נפשות

 

 

ביצים סובלות משם רע מבחינה בריאותית אך זה עדיין לא מונע מרוב הציבור לצרוך אותן בהמוניו. 
 
במדינת ישראל יש בכל רגע נתון כ-8 מיליון תרנגולות מטילות שכל יעודן זה להיות מכונות המספקות כ-2 מיליארד ביצים בכל שנה. תרנגולות אלו לא ישחטו ברוב המקרים ולא יגיעו לתעשיית בשר העוף ובתום שנתיים הן יחושמלו למוות. 
 
בתעשיית בשר העוף התרנגולים עברו עיוות גנטי בכדי להתנפח כמה שיותר מהר לגודל מקסימלי והם נשחטים באזור גיל 40 יום כשהם בגודל מפלצתי כפול 3 לפחות מגודלם המקורי לפני העיוות. 
עיוות עופות
 
לעומת זאת תרנגולות מתעשיית הביצים עברו עיוות גנטי אחר בשביל להאיץ את קצב ההטלה שלהן והן מטילות כיום כפול 10 ממה שהן הטילו כדרך הטבע לפני כ-100 שנים. 
 
הטלות בלולים
 
 
כיום בתנאים של תעשייה בעלי חיים אלו הן מכונות ומוסיפים לסחוט אותן עד הקצה בעוד מניפולציות של תאורה והרעבה לפרקים מסוימים בכדי להאיץ עוד יותר את ההטלה שלהן וכל העת מנסים לגרום להן להטיל עוד ועוד ביצים. כמובן שעיוות זה יוצר אצלן בעיות רבות כמו צניחת צינור ההטלה ומחסור חמור מאוד בסידן הגורם לעצמות גופן להיות פריכות ושבירות להחריד ובכלל כל מערכות גופן לאחר מספר חודשים של הטלה מוגברת זו מתחיל לקרוס ורבות מהן פשוט מתות לצד חברותיהן בכלובים הצפופים. פגרים רבים של אותן עופות אינם מפונים מאחר ויש קושי רב להשתלט על לולים תעשייתיים של 100 אלף תרנגולות וגם בלולים קטנים יותר של 20 אלף וכשעדיין מדובר על קומות רבות של כלובים לא תמיד הפועלים הזרים מפנים וכך הלולים עמוסי הפגרים וריח הצחנה מן האמוניה של ההפרשות מתקיימים בעידן המודרני. 
גופות בלול
 
 
חשוב לזכור שביצה אינה אטומה כלל, ביצה זו הכנה לקראת האפרוח ובמידה והביצה מופרית אז בסופו של דבר יבקע משם אפרוח ואם לא תהיה מופרית אז כמובן לא יצא משם שום דבר וזהו רק הליך טבעי של גוף התרנגולת להתכונן לביוץ הבא. הטינופת שנמצאת בלולים בסופו של דבר חודרת לתוך הביצה וסביבת הלול היא מדגרה לחיידקי על כמו סלמונלה, אי קולי, ליסטריה ועוד. 
 
תכנית חיסונים
 
 
בשנת 2014 מבקר המדינה יצא באזהרה חמורה לגביי אכילת ביצים אשר בהם יש מינונים גבוהים מאוד של דיוקסינים שהם חומרים רעילים מהתעשיות השונות שהגיעו לרקמת השומן של בעלי החיים ואותם ואת הפרשותיהם הציבור אוכל. גם משרד החקלאות מודע למינונים חריגים אלו בביקורות פנימיות שהוא עושה אך דבר זה לא מונע שום אכיפה ושום אזהרות מצד משרד הבריאות מאחר שמעל הכל שולטים אינטרסים כלכליים בשיטת יד רוחצת יד. כל תרנגולת בלול תקבל לפחות 21 זריקות במהלך חייה וכמובן המון אנטיביוטיקה בכדי לשרוד את הסביבה המזוהמת של הלול. עוד במדגרות כאשר מייצרים באופן מלאכותי את התרנגולות מאדים את הביצים שמהן הן אמורות לבקוע בפורמלין שהוא חומר מסרטן ודאי וזה ללא ספק ישפיע על מה שיבקע מתוך הביצה. 
חומרים רעילים בעוף
 

 
יש לציין גם שבתעשיית הביצים גורסים בכל יום 15000 אפרוחים זכרים כי אין מה לעשות אתם מאחר והם אינם מטילים ביצים והם גם לא רווחיים לתעשיית בשר העוף מאחר והם אינם מהונדסים גנטית להתנפחות מפלצתית ולכן הם נגרסים חיים בבלנדר ענקי שאליו הפועלים של המדגרה זורקים אותם. 
 
גריסת אפרוחים
 
 
עזרו לנו לעזור להם. לחצו כאן לתרומה לעמותה
 
 
בתעשייה זו גם קוטמים את המקור של האפרוחות בכדי שלא ינקרו אחת את השניה בכלובים הצפופים מה שגורם לרבות לפגיעה עצבית קשה, לקושי לשתות ולאוכל וכן אף לשונן נחתך בקיטום אלים זה. 
 
קיטום מקורות
 
 
תרנגולות אלו ישהו בממוצע כשנתיים בלולי ההטלה הצפופים ולא יראו שום אור יום מחוץ ללול בו הן כלואות וידרכו על רצפת הכלוב לאורך כל אותן שנתיים מה שגם עושה להן בעיות ברגליים. מקץ שנתיים תגיע משאית מחשמלת ללול כאשר קצב ההטלה של התרנגולות ירד והן כבר יהיו שבורות ולא רווחיות.
Please Wait... 125 123