רועי שפרניק

רועי שפרניק, יליד 1985, צלם מקצועי.

בגיל 22 התגלגל לידי הספר "הטעם בצמחונות", שתיתי את המידע שבו בצמא רב וללא ספק החומרים שקראתי בו היו חדשים לי לחלוטין וחשתי מבוכה גדולה על שלא ידעתי מהי המציאות מאחורי מה שמונח אצלי בצלחת, בעיקר היה חזק לי החיבור לנפש ולרוח ועד כמה משפיע המזון שלנו על כל חיינו ומאותו הרגע החלטתי שיצורים שהיו חיים אני לא אוכל.

לאחר השרות הצבאי הספקתי לעבוד במספר עבודות חברתיות לאורך מספר שנים כגנן ומטפל בגן ילדים, מדריך בהוסטל לאוטיסטים מבוגרים ומנהל פרויקט שיקומי למתמודדי נפש ונכי צהל.

העשייה למען החלש עשתה לי טוב ובאותו תקופה גם סיימתי את לימודי הצילום במדרשה לצילום גיאוגרפי ובמחלקה לצילום בטכניון ובסופו של דבר המציאות גרמה לי לפתוח עסק עצמאי לצילום.

מספר שנים לאחר שכבר הייתי צמחוני נחשפה בפני המציאות האכזרית של משקי החלב והביצים ועד כמה תזונה מן החי אינה בריאה וזה הוביל את הדרך לטבעונות.

המסע אינו תם ושוב בנקודת זמן נוספת החשיפות והתחקירים הרבים שרצו ברשת עוררו אותי לא רק לחדול מלפגוע בבעלי חיים אלא גם לעשות למענם. לקחתי את 2 המצלמות המקצועיות שלי ופשוט יצאתי החוצה לצלם. שם התחיל פרויקט קירות שקופים וההכרות עם טל הגיעה ביחד.

מאז ועד היום אנחנו מתעדים משקים ובתי מטבחיים, הולכים לכל מקום אליו אף אחד לא רוצה ללכת, מצלמים, מתעדים ומוציאים מידע מצונזר החוצה לאור.

אנא המתן 72 70